Wrzesień 26, 2010

Zalety ciepła sieciowego

BEZPIECZEŃSTWO

Ciepło sieciowe to gwarancja bezpieczeństwa. Źródło ogrzewania znajduje się poza mieszkaniem, co całkowicie eliminuje zagrożenie zatrucia się tlenkiem węgla. Można bez obaw relaksować się w kąpieli, zamiast zastanawiać się, czy w łazience towarzyszy nam „czad”.

KOMFORT

Ciepło sieciowe to najwygodniejszy sposób ogrzewania mieszkania i wody. Zarządca nieruchomości decyduje o terminie rozpoczęcia i zakończenia dostawy ciepła zgodnie z potrzebami lokatorów. Aby mieć ciepłą wodę wystarczy tylko odkręcić kran. I to, co najważniejsze – nie zaprzątamy sobie głowy serwisem ani przeglądami urządzeń (piecyka, podgrzewacza, itp.), których po prostu nie ma.

EKOLOGIA

Ciepło sieciowe jest ekologiczne. Wytwarza się je i dostarcza stosując najnowocześniejszą technologię. Dzięki temu uzyskuje się niski wskaźnik strat energii w trakcie dostarczania ciepła i redukcję emisji do atmosfery szkodliwych związków chemicznych.

CENA

Ogrzewanie mieszkań i podgrzewanie wody ciepłem sieciowym to jedno z najtańszych rozwiązań oferowanych na rynku. Ceny ciepła z sieci miejskiej są konkurencyjne i charakteryzują się dużą stabilnością. Każda zmiana cen musi być uzasadniona, a następnie zatwierdzona przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Dodatkowo, posiadając ogrzewanie sieciowe, nasze koszty eksploatacji mieszkania są niższe, ponieważ nie musimy płacić za serwis czy wymianę urządzeń grzewczych.

NIEZAWODNOŚĆ

Ciepło sieciowe dostarczane jest przez cały rok. Stały monitoring temperatury i przepływów w sieci, a także regularne przeglądy i konserwacje urządzeń wytwórczych oraz elementów sieci ciepłowniczej, pozwalają na obniżenie do minimum ryzyka wystąpienia awarii sieci.

Partnerzy