Wrzesień 26, 2010

Bezpieczeństwo i niezawodność

Ciepło sieciowe jest uważane za najbezpieczniejsze, najpewniejsze i najbardziej ekologiczne źródło ogrzewania.

Bezpieczeństwo

Ciepło jest najbezpieczniejszym sposobem ogrzewania, ponieważ jest absolutnie niegroźne dla zdrowia i życia użytkowników. Stosując ciepło sieciowe nie trzeba obawiać się zagrożeń, które niesie za sobą użytkowanie np. piecyków gazowych czy węgla. Jego użytkowanie nie stwarza zagrożenia wybuchem, pożarem czy zaczadzeniem, nie musimy obawiać się emisji groźnych pyłów i gazów.

Jego użytkowanie nie wymaga stosowania żadnych środków ostrożności, jest za to przyjazne i łatwe w obsłudze. Nie potrzeba do tego instalować żadnych zbiorników z gazem czy olejem, pieców lub kotłów, które wymagają szczególnych środków ostrożności i umiejętności obsługi. Dlatego ciepło sieciowe, poza tym, że jest najbezpieczniejszą formą ogrzewania pomieszczeń, jest również bezobsługowe.

Niezawodność

Ciepło pochodzące z sieci jest dostępne niezależnie od pory dnia i pory roku. O dystrybucję ciepła dbają zakłady energetyki cieplnej. Między innymi dlatego uważa się, że jest to najbardziej niezawodny sposób na ogrzewanie mieszkania.

Dla zwykłego użytkownika kaloryfera, niezależnie czy znajduje się on w domu, mieszkaniu czy w miejscu pracy, ważne jest również to, że to pracownicy zakładów energetyki cieplnej dbają o ciągłość dostaw ciepła, modernizują i remontują sieci. Korzystając z ciepła sieciowego musimy martwić się o okresowe przeglądy, szczelności instalacji i sprawność urządzeń grzewczych oraz wentylacji.

Wygoda polega również na tym, że nie musimy myśleć o terminach zamówień paliwa czy utylizacji odpadów np. popiołu. Dostęp do ciepła sieciowego pozwala też żyć bez obaw o przerwy w dostawach paliw konwencjonalnych tj. gaz.

System ten gwarantuje stałą wybraną przez użytkownika temperaturę niezależnie od tego czy akurat jest na urlopie, w pracy czy śpi. Wychodząc z domu mamy pewność, że gdy do niego wrócimy w zimny, styczniowy wieczór zastaniemy ciepłe mieszkanie i stałą temperaturę.

Partnerzy