25 kwietnia, 2019

Ciepło dla Krakowa jednym z wystawców podczas 133. Giełdy Domów i Mieszkań

Centrum Targowe Chemobudowa w pierwszy weekend kwietnia po raz kolejny zapełniło się stoiskami informacyjnymi dotyczącymi krakowskich nieruchomości. Wśród wystawców, oprócz deweloperów, znaleźli się przedstawiciele Programu Ciepło dla Krakowa, którzy prezentowali ciepło sieciowe jako najbardziej komfortowy sposób ogrzewania pomieszczeń.

Giełda, którą cyklicznie organizuje Stowarzyszenie Budowniczych Domów i Mieszkań (SBDiM), to okazja do zapoznania się z aktualnymi ofertami firm deweloperskich, które realizują inwestycje w Krakowie oraz jego okolicach. Wydarzenie dało również możliwość zapoznania się z powstałymi oraz planowanymi inwestycjami. Dodatkowo, osoby, które odwiedziły giełdę, zyskały szansę na poznanie najbardziej korzystnych rozwiązań w obszarze nowych inwestycji.

Atut podnoszący wartość nieruchomości

Podczas Giełdy Domów i Mieszkań przedstawiciele Ciepła dla Krakowa zaprezentowali najbardziej komfortowy system ogrzewania pomieszczeń, jakim jest ciepło sieciowe. Osoby biorące udział  w wydarzeniu miały okazję dowiedzieć się, czy interesująca ich nieruchomość jest podłączona do miejskiej sieci ciepłowniczej lub jeśli nie jest – czy ma na to szansę.

Goście, którzy odwiedzili stoisko Ciepła dla Krakowa, dowiedzieli się, że ciepło sieciowe to gwarancja komfortu cieplnego, bezpieczeństwa, niezawodności systemu oraz łatwości obsługi.

W przypadku nowych inwestycji podnosi wartość nieruchomości i jest jednym z najważniejszych kryteriów wyboru mieszkania, biura, czy lokalu użytkowego. Jednym z kluczowych kryteriów przy wyborze sposobu ogrzewania jest przewidywalny koszt użytkowania ciepła. Cena ciepła sieciowego jest zatwierdzana przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki, co chroni odbiorców przed nieuzasadnionymi i nieprzewidywalnymi podwyżkami, jak ma to miejsce w przypadku innych źródeł energii. To właśnie dlatego tak wielu zarządców nieruchomości decyduje się na przyłączenie do lokalnej sieci ciepłowniczej.

Uczestnicy Giełdy Domów i Mieszkań mieli również możliwość skorzystania ze specjalnych promocji oraz darmowych porad doradców kredytowych czy projektowych. Atrakcją okazały się również wykłady prowadzone przez specjalistów rynku mieszkaniowego i finansowego, które przyciągnęły wielu słuchaczy.

Program Ciepło dla Krakowa powstał z inicjatywy spółek działających na rzecz rozwoju lokalnego rynku ciepła, czyli CEZ Skawina S.A., PGE Energia Ciepła oraz Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej S.A, czyli lokalnego dystrybutora ciepła. Przedsiębiorstwa promują ciepło z miejskiej sieci jako najbardziej ekologiczny, najbezpieczniejszy oraz niezawodny sposób ogrzewania pomieszczeń i przygotowania ciepłej wody użytkowej. Wszystkie usługi oferowane w ramach programu, na tych samych zasadach, dostępne są zarówno dla mieszkańców Krakowa, jak i Skawiny.

Partnerzy