Wrzesień 19, 2019

Za nami kolejna 135. Krakowska Giełda Domów i Mieszkań

Za nami wrześniowa odsłona Giełdy Domów i Mieszkań, której tematyka dotyczyła krakowskich nieruchomości. Wśród wystawców znaleźli się m.in. przedstawiciele Programu Ciepło dla Krakowa, którzy przedstawili ciepło sieciowe jako najbardziej komfortowy sposób ogrzewania pomieszczeń.

Podczas wydarzenia zorganizowanego w krakowskiej hali Chemobudowy obecni byli nie tylko deweloperzy, lecz również przedstawiciele Ciepła dla Krakowa. Informowali zwiedzających, gdzie przebiega sieć ciepłownicza, jakie są wady i zalety poszczególnych źródeł, a także wyjaśniali, w jaki sposób produkowane są ciepło i energia elektryczna.

Najbardziej komfortowe źródło ciepła

Wybór mieszkania jest nie lada przedsięwzięciem, a dla wielu osób to zakup na wiele lat, a nawet na całe życie. Taką decyzję warto poprzedzić licznymi analizami, a także zastanowić się nad wyborem najlepszego źródła ciepła, z którego będzie korzystać wybrana inwestycja.

Chociaż istnieje szereg możliwości zaopatrzenia budynku w ciepło, największą popularnością w Krakowie cieszy się ciepło sieciowe. To przede wszystkim rozwiązanie komfortowe i bezpieczne – źródło ciepła znajduje się poza budynkiem, a urządzenia do podgrzewania wody poza mieszkaniem, co całkowicie eliminuje ryzyko zatrucia tlenkiem węgla. Właściciel budynku samodzielnie decyduje o terminie rozpoczęcia i zakończenia dostaw ciepła dla potrzeb jego ogrzewania, a w gestii mieszkańca pozostaje regulacja zaworów do poziomu oczekiwanego przez niego komfortu cieplnego.

Co istotne, ciepło sieciowe charakteryzuje się wysoką niezawodnością dostaw zarówno w zimie jak i w lecie. Niezawodność zawdzięcza najnowocześniejszym metodom komputerowego sterowania i monitorowania sieci oraz technologii rur preizolowanych, z których składa się miejska sieć ciepłownicza. Wspomniana technologia pozwala na obniżenie nakładów inwestycyjnych, zapewniając przy tym skuteczność i bezpieczeństwo dostaw.

Krakowska Giełda Domów i Mieszkań to inicjatywa organizowana przez Stowarzyszenie Budowniczych Domów i Mieszkań, instytucji zrzeszającej krakowskich deweloperów. Dla odwiedzających giełdę organizatorzy przygotowują specjalne rabaty, kupony i promocje obowiązujące jedynie podczas targów, dzięki czemu stają się one wyjątkową okazją do zakupu mieszkania w niższej cenie czy na przykład z dodatkowym pakietem wykończenia.

*

Program Ciepło dla Krakowa powstał z inicjatywy spółek działających na rzecz rozwoju lokalnego rynku ciepła, czyli CEZ Skawina S.A., PGE Energia Ciepła oraz Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej S.A, czyli lokalnego dystrybutora ciepła. Przedsiębiorstwa promują ciepło z miejskiej sieci jako najbardziej ekologiczny, najbezpieczniejszy oraz niezawodny sposób ogrzewania pomieszczeń i przygotowania ciepłej wody użytkowej. Wszystkie usługi oferowane w ramach programu, na tych samych zasadach, dostępne są zarówno dla mieszkańców Krakowa, jak i Skawiny.

Partnerzy