Maj 28, 2012

Relacja z panelu „Ciepłownictwo” Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, maj 2012

W dniach 14-16 maja odbyła się IV edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. To jedno z największych wydarzeń biznesowych w Europie zgromadziło około sześciu tysięcy osób. W debacie poświęconej przyszłości Polski nie zabrakło m.in. Bronisława Komorowskiego, Jerzego Buzka czy Waldemara Pawlaka. Pośród niemal 100 paneli tematycznych debatowano nad wieloma aspektami rozwoju energetyki w Polsce, w tym sektora ciepłowniczego. W debacie tej głos zabrali reprezentanci takich firm jak CEZ, Tauron czy Fortum.

Moderatorem panelu „Ciepłownictwo” był Jacek Szymczak, prezes Izby Gospodarczej Ciepłownictwa Polski. Dyskusja panelu koncentrowała się na możliwościach rozwoju branży energii cieplnej, inwestycjach w nowatorskie rozwiązania, wspierające efektywność energetyczną, uwarunkowaniach prywatyzacji sektora ciepłowniczego.

Paneliści, wśród których znaleźli się m.ini. Henryk Borczyk, prezes i dyrektor naczelny Tauron Ciepło S.A., Piotr Górnik, dyrektor ds. produkcji i dystrybucji Fortum Power and Heat Polska, Martin Hancar, prezes i dyrektor generalny Elektrowni Skawina SA, należącej do grupy CEZ, Michał Machlejd, prezes Stołecznego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej S.A., Mirosław Soborak, zastępca prezydenta Częstochowy, debatowali nad kwestiami związanymi z inwestycjami i rozwojem branży w świetle zachodzących zmian w zakresie polityki klimatycznej, takimi jak ceny emisji CO2 oraz nowe prawo energetyczne.

Partnerzy