Luty 19, 2019

Jak obniżyć rachunki za energię cieplną?

Wybór źródła ciepła to kluczowa decyzja, która przez długie lata będzie decydować nie tylko o komforcie życia, ale przede wszystkim wysokości rachunków i kondycji domowego czy firmowego budżetu. Dzisiejsi użytkownicy ciepła szukają najprostszych, najtańszych i najbardziej komfortowych sposobów ogrzewania pomieszczeń. Coraz więcej z nich sięga po ciepło z sieci, ponieważ dzięki niemu nie muszą martwić się o wysokie rachunki, a kiedy tylko chcą mogą cieszyć się przyjaznym dla kieszeni ciepłem.

Stabilna i konkurencyjna cena

Wybierając źródło energii cieplnej warto wziąć pod uwagę kilka czynników i rozpatrywać je w długoletniej perspektywie. W przypadku ciepła z sieci użytkownicy mogą liczyć na niski oraz stabilny koszt eksploatowania. Cena ciepła z miejskiej sieci swoją konkurencyjność w porównaniu z innymi, dostępnymi na rynku źródłami ciepła zawdzięcza temu, że jest zatwierdzana przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Chroni to odbiorców przed nieuzasadnionymi i nieprzewidywalnymi podwyżkami, które nierzadko dotykają alternatywne źródła energii. Dodatkowo administratorzy nieruchomości, a tym samym mieszkańcy czy użytkownicy budynków i lokali nie ponoszą kosztów związanych z konserwacją urządzeń oraz regularnymi, obowiązkowymi przeglądami, które są niezbędne w przypadku korzystania z innych źródeł ogrzewania, takich jak piece węglowe czy gazowe.

Ciepło z sieci podnosi wartość nieruchomości

Ciepło sieciowe cieszy się rosnącą popularnością w wielu kategoriach, jak choćby bezpieczeństwo, niezawodność, komfort, wydajność czy łatwość obsługi. To między innymi dlatego w przypadku nowych inwestycji np. mieszkaniowych stanowi atut podnoszący wartość nieruchomości i jest jednym z najważniejszych kryteriów wyboru mieszkania, biura czy lokalu usługowego. Całoroczna dostępność ciepła, komfort jego użytkowania, bezpieczeństwo dla domowników czy niższe koszty eksploatacji to czynniki, które coraz częściej determinują wybór mieszkania i deweloperzy są tego świadomi.

Znaczące dofinansowanie dla nowych odbiorców

Dodatkowym argumentem za podłączeniem budynku do sieci ciepłowniczej jest stosunkowo niski koszt montażu. Deweloperzy oraz zarządcy budynków, którzy planują przyłączenie obiektu do sieci ciepłowniczej w obszarze zasilania CEZ Chorzów, mają możliwość uzyskania szeroko pojętego wsparcia od przedstawicieli elektrociepłowni. Specjaliści pomogą w załatwieniu formalności i pozyskaniu znaczącego dofinansowania inwestycji, której celem jest podłączenie budynku do sieci ciepłowniczej, a tym samym wymiany systemu ogrzewania i podgrzewania wody użytkowej na bezpieczny, komfortowy i zdecydowanie bardziej ekologiczny.

Partnerzy