Listopad 21, 2019

Jak obniżyć rachunki za energię cieplną?

Wybór źródła ciepła to kluczowa decyzja, która przez długie lata będzie przesądzać nie tylko o komforcie życia, ale przede wszystkim o wysokości rachunków i kondycji domowego czy firmowego budżetu. Dzisiejsi użytkownicy ciepła szukają najprostszych i najbardziej komfortowych sposobów ogrzewania pomieszczeń, dlatego coraz więcej z nich wybiera ciepło sieciowe.
Stabilna i konkurencyjna cena
Wybierając źródło energii cieplnej, warto wziąć pod uwagę kilka czynników i rozpatrywać je w długoletniej perspektywie. W przypadku ciepła z sieci użytkownicy mogą liczyć na niski oraz stabilny koszt eksploatowania. Cena ciepła z miejskiej sieci swoją konkurencyjność w porównaniu z innymi, dostępnymi na rynku źródłami ciepła zawdzięcza temu, że jest zatwierdzana przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Chroni to odbiorców przed nieuzasadnionymi i nieprzewidywalnymi podwyżkami, które nierzadko dotykają alternatywne źródła energii. Dodatkowo administratorzy nieruchomości, a tym samym mieszkańcy czy użytkownicy budynków i lokali nie ponoszą kosztów związanych z konserwacją urządzeń oraz regularnymi, obowiązkowymi przeglądami, które są niezbędne w przypadku korzystania z innych źródeł ogrzewania, takich jak piece węglowe czy gazowe.
Ciepło z sieci podnosi wartość nieruchomości
Ciepło sieciowe cieszy się rosnącą popularnością w wielu kategoriach, takich jak bezpieczeństwo, niezawodność, komfort, wydajność czy łatwość obsługi. To między innymi w przypadku nowych inwestycji, np. mieszkaniowych, stanowi atut podnoszący wartość nieruchomości i jest jednym z najważniejszych kryteriów wyboru mieszkania, biura czy lokalu usługowego. Całoroczna dostępność ciepła, komfort jego użytkowania, bezpieczeństwo dla domowników czy niższe koszty eksploatacji to czynniki, które coraz częściej determinują wybór mieszkania i deweloperzy są tego świadomi.
Znaczące dofinansowanie dla nowych odbiorców
Dodatkowym argumentem za podłączeniem budynku do sieci ciepłowniczej jest stosunkowo niski koszt montażu. Deweloperzy oraz zarządcy budynków, którzy planują przyłączenie obiektu do sieci ciepłowniczej w obszarze zasilania CEZ Chorzów, mają możliwość uzyskania szeroko pojętego wsparcia od przedstawicieli elektrociepłowni. Specjaliści pomogą w załatwieniu formalności i pozyskaniu znaczącego dofinansowania inwestycji, której celem jest podłączenie budynku do sieci ciepłowniczej, a tym samym wymiana systemu ogrzewania i podgrzewania wody użytkowej na bezpieczny, komfortowy i zdecydowanie bar-dziej ekologiczny.

Partnerzy