Wrzesień 25, 2018

Doosan Škoda Power liczy na inwestycje w polskim ciepłownictwie

Liczymy na udział w kolejnych inwestycjach w sektorze ciepłowniczym w Polsce. Obecnie prowadzimy rozmowy z kilkoma podmiotami, myślę, że w najbliższym czasie powinno się wszystko wyklarować – mówi Mariusz Samel, kierownik budowy z Doosan Škoda Power.

Grupa Fortum 20 września 2018 r. uruchomiła oficjalnie nową elektrociepłownię w Zabrzu, której budowa kosztowała ok. 870 mln zł. Jednym z największych dostawców urządzeń dla tej inwestycji była spółka Doosan Škoda Power.

Moc nowej instalacji wynosi 225 MW wsadu w paliwie (moc cieplna: 145 MW, moc elektryczna: 75 MW). Zakładana roczna produkcja ciepła wynosi 730 GWh, prądu zaś 550 GWh.

Do nowej elektrociepłowni w Zabrzu Doosan Škoda Power dostarczał turbinę wraz z generatorem oraz część elektryczną do obsługi turbiny. Dostarczyliśmy także cały układ wzbudzenia i zabezpieczeń generatora jak również układ wymienników ciepłowniczych i wymienników regeneracyjnych. To wszystko stanowi integralną wyspę turbinową – mówi Mariusz Samel, kierownik budowy z Doosan Škoda Power.

W ostatnich czterech latach Doosan Škoda Power dostarczał urządzenia także do EC Nowa w Dąbrowie Górniczej (należącej do grupy Tameh Polska), Mondi Świecie, EC Tychy (należącej do Tauron Ciepło), w roku 2017 zakończono projekt dla PKN Orlen w Płocku.

Spółka liczy na kolejne kontrakty na polskim rynku.

Mówi się na rynku o wznowieniu projektu EC Stalowa Wola. Projekt ten zostanie prawdopodobnie wznowiony pod koniec 2018 r. – informuje Mariusz Samel.

Doosan Škoda Power liczy także na inne inwestycje w sektorze ciepłowniczym w Polsce.

– Obecnie prowadzimy rozmowy z kilkoma podmiotami; myślę, że w najbliższym czasie powinno się wszystko wyklarować – zapowiada Mariusz Samel.

Partnerzy