Październik 23, 2018

Polski pomysł na walkę ze smogiem robi furorę za granicą

Na ulice Katowic wyjechał nietypowy tramwaj wypełniony roślinami i śpiewem ptaków. Oryginalny pomysł samorządu na walkę ze smogiem i uświadomienie mieszkańców w tym zakresie dostrzeżono poza granicami Polski. O akcji #ZatrzymajSMOG napisał prestiżowy „The Economist”.

Zielony tramwaj antysmogowy to element nowej akcji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, który w ten sposób kontynuuje zeszłoroczną kampanię informacyjną dot. przeciwdziałania niskiej emisji.

W otoczeniu żywej zieleni i przy dźwiękach lasu każdy pasażer może dowiedzieć się, jak zatrzymać smog.

– Musimy uświadomić sobie, że to my trujemy, my przyczyniamy się do złej jakości powietrza i wreszcie my możemy walczyć ze smogiem. Wszyscy chcemy żyć dłużej, w lepszym zdrowiu, dlatego powinniśmy zmienić nastawienie – mówił Wojciech Saługa – marszałek województwa śląskiego.

Od 15 do 18 października br. w antysmogową trasę wyjechał tramwaj linii 11. Natomiast od 19 do 21 października br. szczegóły dotyczącej akcji można poznać podróżując linią 24.

Fot. mat. pras.
Fot. mat. pras.
Zielony tramwaj pojawia się w Katowicach, Chorzowie, Świętochłowicach, Bytomiu, Rudzie Śląskiej, Zabrzu, Gliwicach, Sosnowcu i Będzinie.

Kampanię śląskiego urzędu marszałkowskiego dostrzegł brytyjski tygodnik „The Economist” – jeden z najbardziej prestiżowych tytułów prasowych na świecie.

 

źróło: portalsamorzadowy.pl

Partnerzy