Wrzesień 26, 2019

Elektrociepłownia CEZ Chorzów zaprasza na Dzień Drzwi Otwartych – coroczne wydarzenie dla mieszkańców Chorzowa i okolic

Już 5 października elektrociepłownia CEZ Chorzów ponownie otworzy swoje drzwi dla mieszkańców Chorzowa, Katowic i okolic. To specjalne wydarzenie w formie rodzinnego pikniku, odbywające się raz w roku jesienią, jest dedykowane wszystkim tym, którzy chcą zobaczyć pracę elektrociepłowni od „kuchni”, a także dowiedzieć się, jak powstaje energia elektryczna i ciepło. Program wydarzenia przewiduje liczne atrakcje, konkursy i niespodzianki, zorganizowane z myślą zarówno o starszych, jak i najmłodszych uczestnikach.

Dzień Drzwi Otwartych CEZ Chorzów to jedno z tradycyjnych wydarzeń familijnych, odbywające się co roku na terenie elektrociepłowni. Cieszące się ogromną popularnością i frekwencją jest organizowane od wielu lat z myślą o tym, by opowiedzieć i pokazać proces produkcji prądu i ciepła, w ciekawy i angażujący sposób. To również doskonała alternatywa dla rodzin z dziećmi poszukujących wrażeń i niecodziennych atrakcji na aktywne spędzenie weekendu.

– Chcąc być bliżej ludzi i pokazać im, czym zajmujemy się na co dzień, raz do roku udostępniamy naszą elektrociepłownię do zwiedzania z przewodnikiem, który w ciekawy i przyjemny sposób przybliża proces produkcji prądu i ciepła. Jesień to doskonały czas tuż przed pełnym sezonem grzewczym, kiedy to ruszymy pełną parą, by dostarczyć ciepło do chorzowskich mieszkań. Aczkolwiek ciepło dostarczamy cały rok choćby do celów ogrzewania ciepłej wody użytkowej. Jesteśmy dumni, że od lat udaje nam się przyciągnąć uwagę tak wielu zainteresowanych. Mamy nadzieję, że i w tym roku powtórzymy sukces, tym bardziej, że na uczestników czeka wiele atrakcji – zachęca René Fijak, Prezes Zarządu CEZ Chorzów.

Tegoroczny program przewiduje aktywności z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości (VR), pokazy pierwszej pomocy przygotowane przez pogotowie czy zwiedzanie wozu strażackiego. Z kolei najmłodsi będą mogli wziąć udział w licznych eko zabawach i konkursach.

– Przygotowania do wydarzenia zaczynamy już kilka miesięcy wcześniej. Cieszymy się, że zaangażowanie i wysiłek włożone w jego organizacje spotykają się z tak serdecznym odbiorem. W zeszłym roku na nasze zaproszenie odpowiedziało ponad 250 osób. Mamy nadzieję, że w tym roku ta liczba będzie jeszcze większa – zaznacza René Fijak.

Dzień Drzwi Otwartych w CEZ Chorzów odbędzie się 5 października w godzinach 9.00 – 15.00.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, zainteresowanych zwiedzaniem elektrociepłowni, zapraszamy do zapisów prowadzonych do 1 października pod numerem telefonu: 12 277 80 05. Do zwiedzania zapraszamy dorosłych i dzieci w wieku przynajmniej siedmiu lat.

Zwiedzanie elektrociepłowni i wszystkie atrakcje dostępne są bezpłatnie.

Partnerzy